Windows Sanal Sunucu

Windows sanal sunucu ile yüksek performanslı Windows serverlar ile projelerinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Dildiğiniz Windows sürümünü seçerek Windows bulut sunucu sürümlerini deneyebilirsiniz. Paylaşımsız olarak full root yetkisi ile beraber sunucu kaynaklarının tamamını yönetebilirsiniz. Windows serverları ile yüksek performanslı bulut sunucularını keşfedebilir ve geleneksel Windows Virtual Private – VPS Server’ınızı geride bırakabilirsiniz. Geleneksel VPS sağlayıcıları, müşterileri arasında kaynaklarını dağıtmak için büyük fiziksel serverları paylaşabilirsiniz.

Diğer sunucuların aksine Windows Bulut Sunucuları her kullanıcı için özel kaynak ayırmakta ve kişiye özel kurulum sağlamaktadır. Bu sayede daha fazla işletim sistemi seçeneği, daha yüksek performans, daha güçlü yalıtım ve daha iyi güvenlik sunmak amacıyla kendi izole edilmiş Windows serverları çalıştırmasını sağlamaktadır.

Sanal Sunucu İle Yapılabilecekler

Windows sanal sunucu ile web sitesi barındırabilirsiniz. Yüksek kaynak ve trafik gerektiren ve standart hosting hizmetlerinin yetersiz kalmış olduğu web siteleri için sanal sunucu, uygun bir çözüm sağlamaktadır. Bir sanal sunucu sahibi olarak CPU, RAM gibi kaynakların tamamı ayrıştırılabildiği için en iyi performansı elde edebilirsiniz.

Web hosting satışı yapabilirsiniz. Bir webmaster olarak web sites tasarlıyor veya hizmet vermiş olduğunu müşterilerinizin web sitelerini tek bir alanda barındırma ihtiyacınız olabilmektedir. Sanal sunucu ile kaynaklar çerçevesinde istediğiniz kadar web sitesi barındırabilir ve dilerseniz web hosting satışı yapabilirsiniz.

Uygulama yayınlayabilirsiniz. Web tabanlı uygulamalar ve mobil uygulamalarınızı sanal sunucunuzda barındırarak çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Özellikle yüksek işlem gücü gerektiren ve anlık olarak çok fazla kullanıcının eriştiği uygulamalar için kaynaklar, kesintisiz erişim ve akıcı bir uygulama deneyimi sunar.

Yedek sunucu kurabilirsiniz. Sanal sunucuların sunmuş olduğu yüksek disk alanını bir yedekleme ortamı olarak kullanabilirsiniz. Hazır bulut depolama çözümlerinde GB başına ödeme yapmanız gerekir ve sanal sunucunuza sahip olarak dilediğiniz kadar veriyi çok daha uygun bütçe ile yedekleyebilirsiniz.

Windows sanal sunucu ile test ortamı oluşturabilirsiniz. Sanal sunucular henüz geliştirme aşamasındaki projeler ya da canlı dağıtım için hazır olmayan sunucu kurumları için test alanı olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca yeni bileşenlerin hızlı bir biçimde keşfedilmesi ve test edilmesi içinde yararlı bir test ortamı oluşturulabilmektedir.